Τέλος στο “πράσινο” νικηφόρο σερί (pics)

-

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Υποδομών Super League Novasports K20.

190534_heroa

Τέλος στο “πράσινο” νικηφόρο σερί έβαλαν οι παίκτες του Αστέρας Τρίπολης, αφού πήραν τη νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό, παρότι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν το ματς και δημιουργούσαν ευκαιρίες για γκολ.

3 Μήνες ΔΩΡΟ ΟΤΕ TV Και ΔΩΡΕΑΝ Εγκατάσταση + Κεραία! Πρόλαβε την online προσφορά

Το σκορ άνοιξε ο Τσιώλης στο 12ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ ο Συρεγγέλας επίσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0 σε βάρος του “Τριφυλλιού”. Από την άλλη, οι “πράσινοι” είχαν δοκάρι στο 49′ με τον Παπανικολάου, με τον ίδιο παίκτη να αστοχεί σε τετ-α-τετ λίγο αργότερα.

ΣΚΟΡΕΡ: 12’ Τσιώλης, 63’ Συρεγγέλας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Στεφανίδης, Κατσικαδάς, Ζήσης Γ., Ζήσης Α., Μακροστέργιος, Νάτσης, Ιγκόρ, Χάδιαρης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Κονίδας, Μαργαρίτης και Γκίτσης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Kότσαρης,  Βαλμάς,  Σερβιλάκης (60’ Ευαγγέλου), Τριανταφυλλόπουλος (75’ Κουντουριώτης), Μαυρομάτης, Θεοχάρης, Αγγελόπουλος Γ. (60’ Λάμπρου), Στάικος, Παπανικολάου, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάννης.

Δες προβλέψεις για όλα τα ματς της ημέρας στο Hellasbet!

asteras_pao_u20asteras_pao_u20_1asteras_pao_u20_3asteras_pao_u20_4asteras_pao_u20_5