Η κριτική των “πράσινων” με Ρέθυμνο! (Poll)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Ρεθύμνου στο ΟΑΚΑ με σκορ 91-69 και ο Μαρίνος Πρίντεζης σχολιάζει την απόδοση των “πράσινων”, ενώ εσείς μπορείτε να ψηφίζετε τον πολυτιμότερο παίκτη του “Τριφυλλιού”.

-

Ο Λούκας που πήρε την ευκαιρία, ο Ματ που βοήθησε και η μέρα των… αναπληρωματικών!

Ηταν δραστήριος, έδωσε λύσεις στην άμυνα, ήταν «μαχητικός» στα ριμπάουντ, αλλά στο… ρελαντί. Σημείωσε 5 πόντους με 2/7 σουτ εντός παιδιάς ενώ μάζεψε 7 ριμπάουντ σε 20 λεπτά.

Βαθμολογία: 6/10

Κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα. Στην ουσία έκανε συντήρηση ενόψει και της συνέχειας. Πάντως στην άμυνα το πάλεψε. Σημείωσε 2 πόντους με 1/5 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 1 ριμπάουντ και έκλεψε 2 φορές την μπάλα σε 16 λεπτά.

Βαθμολογία: 3/10

Είχε σπιρτάδα, έδωσε λύσεις στην οργάνωση και στον ρυθμό της ομάδας. Ηταν δημιουργικός και πήρε πρωτοβουλίες. Σημείωσε 10 πόντους με 4/6 σουτ εντός παιδιάς και μοίρασε 5 ασίστ σε 19 λεπτά.

Βαθμολογία: 7,5/10

Στο πρώτο δεκάλεπτο δεν έκανε κάτι ουσιαστικό. Ενιωθε… τρακαρισμένος. Όμως στην τελευταία περίοδο εμφανίστηκε απελευθερωμένος και σημείωσε τους περισσότερους πόντους του. Εβγαλε ενέργεια. Σημείωσε 14 πόντους με 5/7 σουτ εντός παιδιάς ενώ μάζεψε και 6 ριμπάουντ σε 20 λεπτά.

Βαθμολογία: 8/10

Ηταν στο ρελαντί και καλά έκανε γιατί έχει τραβήξει αρκετό κουπί. Πάντως το πάλεψε μέχρι ενός σημείου. Σκόραρε 3 πόντους με ¼ σουτ εντός παιδιάς ενώ μάζεψε και 4 ριμπάουντ σε 16 λεπτά.

Βαθμολογία: 4/10

Πήρε πρωτοβουλίες. Ηταν δυναμικός. Εδωσε λύσεις στο ποστάρισμα, άνοιξε διαδρόμους για τους συμπαίκτες του. Ηταν καλός. Σημείωσε 10 πόντους με 4/6 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ σε 14 λεπτά.

Βαθμολογία: 8/10

Ηταν η μέρα του. Στο ξεκίνημα έδωσε ρυθμό στην ομάδα, αλλά δεν ήταν και ιδιαίτερα φορτσάτος. Όμως στην συνέχεια έβαλε την υπογραφή του. Ειδικά στην τρίτη περίοδο όταν και έγινε το «ξέσπασμα». Σημείωσε 12 πόντους με 4/10 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 2 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ και έκλεψε 2 φορές την μπάλα σε 25 λεπτά.

Βαθμολογία: 9/10

Ο μικρός είχε τσαγανό, είχε σπιρτάδα, βοήθησε στην άμυνα. Εκανε και τα λάθη του. Πάντως έδειξε ότι μπορεί στα ματς της Α1 να δώσει το κατιτίς του. Σημείωσε 2 πόντους με ½ σουτ εντός παιδιάς σε 11 λεπτά.

Βαθμολογία: 4/10

Εβγαλε ενέργεια στο παιχνίδι του. Είχε και άστοχες επιλογές, αλλά είχε διάθεση. Εδειχνε να επικοινωνεί καλύτερα στο παρκέ με τους συμπαίκτες του. Σημείωσε 8 πόντους με 2/4 δίποντα ενώ μοίρασε 2 ασίστ σε 10 λεπτά.

Ηταν εξαιρετικός. Δεύτερο συνεχόμενο καλό παιχνίδι για τον Αμερικανό φόργουορντ της ομάδας. Επαιξε σε θέση «2» και σε θέση «3», αναλόγως των σχημάτων που επέλεγε ο Πασκουάλ. Εβγαλε ενέργεια, βοήθησε στην κυκλοφορία της μπάλας και έβαλε το χεράκι του στην τρίτη περίοδο. Σημείωσε 14 πόντους με 6/10 σουτ εντός παιδιάς και μάζεψε 4 ριμπάουντ σε 17 λεπτά.

Βαθμολογία: 8,5/10

Αγωνίστηκε στην αρχή, αλλά έκανε δύο μαζεμένα φάουλ. Μετά πέρασε στην τελευταία περίοδο και κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα. Σημείωσε 4 πόντους με 1/8 σουτ εντός παιδιάς ενώ μάζεψε και 4 ριμπάουντ σε 13 λεπτά.

Ηταν δυναμικός. Είχε όρεξη στο παιχνίδι του. Βοήθησε στο αμυντικό κομμάτι στην δεύτερη περίοδο και ήταν μαχητικός στα ριμπάουντ και στα μπλοκ άουτ. Στην τελευταία περίοδο βοήθησε και στην επίθεση. Σημείωσε 7 πόντους με 3/6 σουτ εντός παιδιάς και μάζεψε 9 ριμπάουντ σε 20 λεπτά.