Η κριτική των «πράσινων» με την Παναχαϊκή

Ο Παναθηναϊκός νίκησε την Παναχαϊκή στο ΟΑΚΑ με σκορ 2-0 και ο Στέλιος Μπιτσώρης σχολιάζει την απόδοση των “πράσινων”.

-

Διούδης: Ήρεμο απόγευμα για τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού. Δεν αντιμετώπισε προβλήματα από την επίθεση της Παναχαϊκής και γενικότερα δεν ανησύχησε καθόλου.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 5

Κολοβέτσιος: Αγωνίστηκε για πολύ λίγο στο παιχνίδι, αφού μια ενόχληση τον ανάγκασε να αποχωρήσει από το ματς. Δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα από την επίθεση της ομάδας της Πάτρας τα λεπτά που ήταν στο χορτάρι.

Κολοβός: Έδειξε πως πλέον αρχίζει να βρίσκει ξανά τα πατήματά του ο διεθνής άσος. Σημείωσε ένα τέρμα, είχε μια ασίστ και γενικά είχε αρκετές καλές συνεργασίες. Σίγουρα πραγματοποίησε το καλύτερό του παιχνίδι με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7.5

Αποστολάκης: Πολύ καλή παρουσία από τον νεαρό δεξιό οπισθοφύλακα του “Τριφυλλιού”. Ήταν αρκετά σίγουρος μέσα στον αγωνιστικό χώρο και με μεγάλη δόση αυτοπεποίηθησης. Αρκετά επιθετικός, με ανεβάσματα από τα δεξιά και καλή συνεργασία με τον Μπεκ και τον Βαγιαννίδη που πέρασε στην επανάληψη. Ήταν, επίσης, καλός και στα ανασταλτικά του καθήκοντα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6.5

Μπεκ: Έμεινε στον αγωνιστικό χώρο για 63 λεπτά. Στο διάστημα που αγωνίστηκε ήταν αρκετά δραστήριος και προσπάθησε να γίνει σημαντικός για την ομάδα του. Προσπαθούσε να βγάλει φάσεις είτε με ατομικές ενέργειες, είτε με σέντρες και επίσης να σημειωθεί πως είχε καλή συνεργασία με τον Αποστολάκη.

Κουρμπέλης: Εύκολο απόγευμα για τον αρχηγό της ομάδας. Βοηθούσε στην ανάπτυξη, αλλά και στο ανασταλτικό κομμάτι και γενικά ήταν η πηγή… εμπειρίας στο χώρο του κέντρου.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6

Μαυρομμάτης: Από την στιγμή που πέρασε εκτός ο Δημήτρης Κολοβέτσιος ήταν ο πιο έμπειρος στην γραμμή άμυνας του των “πράσινων”. Είχε κάποιες καλές επεμβάσεις και έδειξε να βοηθάει αρκετά και τον Αλεξανδρόπουλο και τον Αποστολάκη που αγωνίστηκε κι αυτός στο κέντρο της άμυνας. Θετική η παρουσία του.

Νούνες: Μέτρια εικόνα για τον Πορτογάλο ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού. Δεν ήταν κακός, αλλά σίγουρα δεν είχε την παρουσία που θα μπορούσε να έχει κόντρα σε έναν αντίπαλο που προέρχεται από μια χαμηλότερη κατηγορία.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4.5

Ζαγαρίτης: Ακόμη ένας νεαρός παίκτης που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την ανδρική ομάδα. Αναμφίβολα πέρα από την πρόκριση, θα μπορούσαμε να πούμε πως ήταν ένα μεγάλο κέρδος για τον Παναθηναϊκό. Είχε πολύ καλή εικόνα και γενικά ήταν ένας από τους καλύτερους της ομάδας του.

Σερπεζής: Σημαντική στιγμή για τον νεαρό άσο του Παναθηναϊκού, αφού πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με την ανδρική ομάδα και κατά γενική ομολογία είχε θετική παρουσία στο τερέν του ΟΑΚΑ. Ενθαρρυντική εικόνα για τον νεαρό που έδειξε πως υπάρχει φρέσκο “αίμα” στις ακαδημίες που αξίζουν να πάρουν ευκαιρίες.

Καμπετσής: Αρκετά καλός ο Αργύρης Καμπετσής. Σημείωσε ένα τέρμα και γενικά προσπάθησε να βάλει δύσκολα στην άμυνα της Παναχαϊκής. Θετική η εικόνα του και σίγουρα μπορεί να τον βοηθήσει και για την συνέχεια στο πρωτάθλημα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7

Αλεξανδρόπουλος: Ντεμπούτο για τον νεαρό κεντρικό αμυντικό του Παναθηναϊκού. Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του τραυματία Κολοβέτσιου. Είχε καλή εικόνα στο παιχνίδι και έδειξε να έχει και καλή συνεργασία με τον πιο έμπειρο από εκείνον, Μαυρομμάτη.

Φαούστο: Έδειξε πως δεν είναι ακόμη σε θέση να βοηθήσει την ομάδα του στους πιο δύσκολους αγώνες του πρωταθλήματος στον χρόνο που ήταν στο χορτάρι.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4

Βαγιαννίδης: Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στην επανάληψη της αναμέτρησης και έδειξε δείγματα γραμμής από το πλούσιο ταλέντο που διαθέτει. Γενικά για τα λεπτά που έπαιξε ήταν πολύ καλός, με σωστές επιλογές, όμορφες κινήσεις από τα δεξιά και γενικά φάνηκε να αποδεικνύει και στην πρώτη ομάδα τη φήμη που τον ακολουθεί από τις μικρές ομάδες του συλλόγου.