Παναθηναϊκός – Τσέλσι: Η κριτική των «πράσινων»

-

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Τσέλσι και ο Κώστας Γιαταγάνας σχολιάζει την απόδοση των παικτών του Ντιέγκο Αλόνσο.

ΜΠΑΡΤΛΟΜΙΕΪ ΝΤΡΑΓΚΟΦΣΚΙ

Ο Πολωνός τερματοφύλακας δεν μπορούσε να κάνει πολλά πράγματα στα γκολ που δέχθηκε, για τα οποία δεν έχει ευθύνη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 5

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΤΣΙΡΑΣ

Απίστευτα κακός ο Έλληνας μπακ που ήταν μέσα σχεδόν σε όλες τις φάσεις των γκολ των φιλοξενούμενων έχοντας αργές αντιδράσεις. Ο χειρότερος του γηπέδου χωρίς περιστροφές.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 1

ΜΠΑΡΤ ΣΕΝΚΕΦΕΛΝΤ

Επανήλθε στην 11άδα έπειτα από καιρό ωστόσο δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων σε ένα βράδυ με τέσσερα γκολ εις βάρος της ομάδας.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 2

ΤΙΝ ΓΕΝΤΒΑΪ

Ο Κροάτης κεντρικός αμυντικός είχε μια φάση για γκολ μόλις στο 2’ με κεφαλιά, ωστόσο στη συνέχεια δεν ήταν αυτός που έπρεπε με την ομάδα του να δέχεται τέσσερα γκολ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 3

ΦΙΛΙΠ ΜΛΑΝΤΕΝΟΒΙΤΣ

Αγωνίστηκε για 60’ έχοντας όρεξη και κατεβάσματα στο πρώτο ημίχρονο αλλά στη συνέχεια τον παρέσυρε η κακή βραδιά της ομάδας έχοντας κάκιστη αντίδραση στη φάση του 0-2 καθώς άφησε να βγει η σέντρα.

ΝΕΜΑΝΙΑ ΜΑΞΙΜΟΒΙΤΣ

Ο Σέρβος κεντρικός μέσος προσπάθησε αρχικά, ωστόσο στη συνέχεια έμεινε στη μετριότητα και δεν έκανε αισθητή την παρουσία του.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4

ΑΝΤΑΜ ΤΣΕΡΙΝ

Κάλυψε πολλούς χώρους στο πρώτο ημίχρονο δίνοντας τη γνωστή του ενέργεια ωστόσο δεν μπορούσε να κάνει πολλά με τόσα κενά μεσοαμυντικά.

ΑΖΕΝΤΙΝ ΟΥΝΑΪ

Από τους παίκτες που φάνηκαν όσο οι «πράσινοι» ήταν μέσα στο ματς με πάσες και στο τελευταίο μισό ωστόσο κι αυτός χάθηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

ΦΑΚΟΥΝΤΟ ΠΕΛΙΣΤΡΙ

Σκόρερ του μοναδικού «πράσινου» γκολ απόρροια της καλής του ατομικά εμφάνισης καθώς ήταν δραστήριος όσο αγωνίστηκε.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6

ΝΤΑΝΙΕΛ ΜΑΝΤΣΙΝΙ

Ο Αργεντινός χαφ πήρε την ευκαιρία από τον προπονητή για να βρεθεί στην 11άδα ωστόσο δεν δικαίωσε τις προσδοκίες ενώ υπέπεσε και σε πέναλτι από όπου έγινε το 0-4.

ΑΛΕΞ ΓΕΡΕΜΕΓΕΦ

Αποτέλεσε την επιθετική αιχμή της ομάδας αλλά δεν φάνηκε καθόλου και δεν βοήθησε στην ανάπτυξη όσες φορές η μπάλα πήγε προς το μέρος του.

Αλλαγές

ΤΕΤΕ

Μπήκε στο 60’ μετά το 0-4 χωρίς να μπορεί να κάνει πολλά, ωστόσο από τα πόδια του έγιναν φάσεις όπως αυτή για το «πράσινο» γκολ της τιμής.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ

Στην επιστροφή του σε αγώνα του Παναθηναϊκού ο διεθνής αμυντικός έδειξε ότι λείπει πολύ έχοντας την ασίστ για το «πράσινο» γκολ.

ΦΙΛΙΠ ΤΖΟΥΡΙΣΙΤΣ

Δε φάνηκε όσο αγωνίστηκε.

ΑΝΤΡΑΖ ΣΠΟΡΑΡ

Μπήκε αλλαγή χωρίς να κάνει κάτι αξιοσημείωτο και προφανώς δε γινόταν να κάνει κάτι μπαίνοντας στο 0-4.

ΤΑΣΟΣ ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ

Μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο χωρίς φυσικά να μπορεί να κάνει τη διαφορά σε αυτό το διάστημα. Δεν μπορεί να κριθεί.