Η κριτική των «πράσινων» με Βόλο

Γκολ και θέαμα από τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Βόλου στο ΟΑΚΑ, του οποίου επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία με το ευρύ 4-1. Ο Στέλιος Μπιτσώρης σχολιάζει την απόδοση των ποδοσφαιριστών του Γιώργου Δώνη.

-

Ξενόπουλος: Ντεμπούτο για τον νεαρό τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, το οποίο συνοδεύτηκε και με πολύ καλή εμφάνιση. Έδειξε καλά στοιχεία με την μπάλα στα πόδια, καλές τοποθετήσεις, πολύ καλά ρεφλέξ και γενικά φάνηκε πως έχει μέλλον μπροστά του. Δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι παραπάνω στο γκολ του Βόλου. Γενικά πολύ καλή εικόνα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6,5

Είμαστε όλοι εδώ, είμαστε όλοι Stoiximan

Γιόχανσον: Μέτρια εμφάνιση για τον Σουηδό μπακ του Παναθηναϊκού. Δεν ήταν άσχημη εμφάνιση του, ωστόσο, δεν θα έμπαινε στη λίστη με τους καλύτερους στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 5,5

Σένκεφελντ: Από τους καλύτερους του γηπέδου. Αξιόπιστος στην άμυνα, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα από τους αντίπαλους επιθετικούς. Ήρεμος και ψύχραιμος σε κάθε φάση, παρείχε ασφάλεια στα μετόπισθεν. Εξαιρετικός και επιθετικά, σημειώνοντας δύο ασίστ στο ματς. Πάρα πολύ καλή παρουσία.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8,5

Μακέντα: Δύο γκολ και μια ασίστ. Διόλου άσχημη εμφάνιση για τον Ιταλό επιθετικός του “Τριφυλλιού”. Σχεδόν το τέλειο παιχνίδι για τον “Κίκο” αφού μόνο λάθος μια κακή πάσα από την οποία η ομάδα του θα μπορούσε να έχει πετύχει ένα ακόμη γκολ.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 9

Χατζηγιοβάνης: Παρουσιάστηκε κάπως… φλύαρος στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας αρκετές προσπάθειες στα πόδια του. Δεν ήταν όμως κακός συνολικά στο παιχνίδι, αφού πάλευε κάθε φάση, ενώ σημείωσε και το τέταρτο τέρμα της ομάδας του σε μια πολύ όμορφη φάση.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7

Μπουζούκης: Καλό παιχνίδι από τον χαφ του “Τριφυλλιού”, στο οποίο όμως παρουσίασε δύο πρόσωπα ανά διαστήματα. Είχε μια πολύ ωραία ασίστ στο πρώτο τέρμα της ομάδας του, ενώ από δική του εκτέλεση κόρνερ ήρθε και το 2-0. Συνολικά ήταν πολύ θετικός.

Κουρμπέλης: Πολύ καλός ο αρχηγός όσο έμεινε στο γήπεδο. Μοίραζε πολύ ωραία την μπάλα, έκοβε και γενικά είχε πολύ θετική εικόνα στο ματς.

Νάγκι: Πραγματικός… διάολος στο πρώτο ημίχρονο. Σκόραρε, έτρεχε, έβαζε δύσκολα στην αντίπαλη άμυνα, αφού διαρκώς έβγαζε επικίνδυνες φάσεις για την ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε να κατεβάζει κάπως στροφές. Από τους καλύτερους συνολικά για την ομάδα του.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7,5

Ανουάρ: Πολλά χιλιόμετρα για τον κεντρικό μέσο του Παναθηναϊκού. Κατάπιε πολλά μέτρα γηπέδου και πολλούς παίκτες των φιλοξενούμενων. Αρκετά καλή εμφάνιση για τον Μαροκινό.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6

Πούγγουρας: Αγωνίστηκε μόνο για ένα ημίχρονο στο παιχνίδι, δίνοντας τη θέση στις αρχές της επανάληψης στον Νούνες. Δεν αντιμετώπισε προβλήματα για όσο έμεινε στον αγωνιστικό χώρο, “καθαρίζοντας” όποια φάση στην οποία συμμετείχε.

Ζαγαρίτης: Ντεμπούτο στο πρωτάθλημα για τον νεαρό αριστερό μπακ του Παναθηναϊκού. Πήρε μέτρα επιθετικά και βοηθούσε αρκετά, ενώ αμυντικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες. Αρκετά θετική η πρώτη του παρουσία στην “πράσινη” ενδεκάδα για το πρωτάθλημα.

Νούνες: Πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στη θέση του Πούγγουρα. Στο χρόνο που ήταν στο χορτάρι δεν είχε πολλή δουλειά, ενώ όποτε χρειάστηκε να επέμβει ήταν θετικός.

Μπεκ: Ακόμη ένας ποδοσφαιριστής που ήρθε από τον πάγκο. Δεν πρόλαβε να αγωνιστεί αρκετά, αλλά στα δεκαπέντε λεπτά που αγωνίστηκε ήταν αρκετά κινητικός και πολύ ορεξάτος, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι παραπάνω.

Περέα: Πέρασε στο ματς μαζί με τον Μπεκ. Δεν πήρε την μπάλα όσο θα ήθελε ώστε να καταφέρει να κάνει κάτι για ομάδα του.