Με “φόρα” στο ντέρμπι η Κ20!

Η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού ήταν καταιγιστική για ακόμη ένα παιχνίδι, παίρνοντας σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 4-2 στη Θεσσαλονίκη, κόντρα στον Ηρακλή.

-

Η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού ήταν καταιγιστική για ακόμη ένα παιχνίδι, παίρνοντας σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 4-2 στη Θεσσαλονίκη, κόντρα στον Ηρακλή.

Τη δέκατη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η ομάδα νέων του Παναθηναϊκού, επικρατώντας άνετα του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη. Μετά από αυτό το “διπλό”, το “Τριφύλλι” έφτασε τους 56 βαθμούς, έναν λιγότερο από τον πρώτο στη βαθμολογία Ολυμπιακό, τον οποίο αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική.

Οι “πράσινοι” έδειξαν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 8’ με γκολ του Πίσπα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 26’. Ωστόσο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια, έχοντας προβάδισμα στο σκορ, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Θεοχάρης λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Premium quality – Ultras quality – Ultras Streetwear

Ο Παπανικολάου στην επανάληψη ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, με τον “γηραιό” να μην τα παρατάει. Στο 53’ ο Ηρακλής κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς και να μειώσει σε 3-2. Ο Παναθηναϊκός, όμως δεν άφησε πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους και με το δεύτερο γκολ του Παπανικολάου.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής: Παπαδόπουλος Σ., Γουνόπουλος, Τσαλταμπασίδης, Δραγάνης (66′ Αλοπούδης), Μυλωνάς, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (85′ Αποστόλου), Ευθυμίου, Τσεγκάι, Ζιώγας, Δαμουλάκης (41′ Ζανάκης).

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Ξυρός (81′ Αποστολάκης), Ντόκο, Ζερβόπουλος, Μαυρομάτης, Μίγγος, Παπανικολάου (70′ Βαλμάς) , Θεοχάρης, Πίσπας, Αγγελόπουλος, Κουντουριώτης (70′ Μπουζούκης).