Θύμισε κάτι από… Τρίπολη!

Ο Παναθηναϊκός στο ημίχρονο στο παιχνίδι του Ολυμπιακού Σταδίου πήγε στα αποδυτήρια, έχοντας σκοράρει δύο φορές, κάτι που είχε να συμβεί από την αναμέτρηση στην Τρίπολη με αντίπαλο τον Αστέρα.

-

Το “Τριφύλλι” μπήκε δυνατά στο ντέρμπι, δείχνοντας πως δεν τον αποσυντόνισε η διακοπή του πρωταθλήματος της Super League λόγω εθνικών ομάδων. Ο Παναθηναϊκός με σκόρερς τους Βίκτορ Κλωναρίδη και Μάρκους Μπεργκ πήρε “κεφάλι” με δύο γκολ στο ΟΑΚΑ, στο ντέρμπι με αντίπαλο την ΑΕΚ.

Οι “πράσινοι” που σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος αντιμετώπιζαν πρόβλημα στην τελική προσπάθεια στις εκτός έδρας αναμετρήσεις, πέτυχαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο στο αθηναϊκό ντέρμπι, κάτι που είχε να συμβεί από την 21η αγωνιστική, στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Αστέρα στην Τρίπολη. Σε εκείνο το ματς το “Τριφύλλι” πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 4-0 υπέρ του.

Αξίζει να σημειωθεί πως σε εκείνο το παιχνίδι τα δύο πρώτα τέρματα για τον Παναθηναϊκό είχαν πετύχει οι Κλωναρίδης και Μπεργκ, όπως έγινε και σήμερα στο ΟΑΚΑ.