Ισόπαλο το αθηναϊκό ντέρμπι των Νέων

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού στο δικό της ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ, που έλαβε χώρα στις εγκαταστάσεις του «Τριφυλλιού» στο «Γεώργιος Καλαφάτης».

-

Οι  φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν του «πράσινους» και με τον Μπούση να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό πήραν το προβάδισμα, ωστόσο η απάντηση του Παναθηναϊκού ήρθε άμεσα και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αθανασακόπουλος με δυνατό σουτ έκανε το 1-1.

Μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο το «Τριφύλλι» μπορούσε να πάρει το προβάδισμα όμως στο 31′ το σουτ που εξαπέλυσε ο Ζαγαρίτης βρήκε το δοκάρι του Γκίνη και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στο δεύτερο μέρος καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με την ΑΕΚ να είναι αυτή που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες και έτσι έμεινε μέχρι τέλους το 1-1.

Παναθηναϊκός: Χριστογεωργός, Παπαθανασίου, Παρασκευόπουλος (62′ Μανιδάκης), Καραγιάννης (56′ Σαντικάι), Ζερβόπουλος, Σκεντεράι, Καλομοίρης, Αθανασακόπουλος, Τζαβίδας (58′ Παπαδόπουλος), Ζαγαρίτης, Σερπέζης

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Ταμπας, Μπότος (70′ Αρβανίτης), Τσέλιος, Μαχαίρας (84′ Μάρκου), Χριστόπουλος (76′ Μαλλισόβας), Πατρινός