Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού AKTOR με Παρτιζάν

-

Ο Παναθηναϊκός νίκησε την Παρτιζάν και ο Κώστας Γιαταγάνας σχολιάζει την απόδοση των παικτών του Εργκίν Αταμάν.

Είμαστε όλοι εδώ, είμαστε όλοι Stoiximan

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ

Αγωνίστηκε ελάχιστα και δεν μπορεί να κριθεί.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: –

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ

Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί.

ΚΩΣΤΑΣ ΣΛΟΥΚΑΣ

Μπροστάρης ο αρχηγός σε όλη τη διάρκεια, με 10 πόντους, 4 ασίστ και αν έλειπαν τα 4 λάθη θα ήταν ακόμα πιο αποτελεσματικός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΑΜΟΝΤΟΥΡΟΒ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ

ΤΖΕΡΙΑΝ ΓΚΡΑΝΤ

Το αμερικανικό… κομπιούτερ έκανε πάλι τη δουλειά του με απίστευτη δουλειά στην άμυνα σε όλο το γήπεδο και με κερασάκι στην τούρτα το γκολ-φάουλ που έκανε το 82-71 κι έβαλες σφραγίδα νίκης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8

ΚΕΝΤΡΙΚ ΝΑΝ

Φοβερός επιθετικά για άλλη μια φορά ο πρώην ΝΒΑερ που τα έδωσε όλα και ήταν πρώτος σκόρερ του αγώνα με 21 πόντους, 4 ασίστ και τα 5 λάθη ως μόνο ψεγάδι.

ΜΑΤΙΑΣ ΛΕΣΟΡ

Ο Γάλλος σέντερ ως το… 29’ ήταν σε ρηχά νερά αλλά όταν το παιχνίδι ήταν σε τεντωμένο σχοινί βγήκε μπροστά με ένα τρομερό step up και βοήθησε τα μέγιστα ώστε οι «πράσινοι» να πάρουν κεφάλι και να μην κοιτάξουν ξανά πίσω, με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ!

ΚΩΣΤΑΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ

Σημαντική βοήθεια στα 7’ που πάτησε παρκέ από τον Έλληνα σέντερ με 6 πόντους και ενέργεια στην άμυνα δίνοντας ανάσα στον Λεσόρ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6

ΜΑΡΙΟΥΣ ΓΚΡΙΓΚΟΝΙΣ

Εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο με 10 πόντους ο Λιθουανός άσος που φορτώθηκε με φάουλ και δεν πήρε αντίστοιχα τα φάουλ που έπρεπε, αποσύρθηκε και βγήκε εκτός ρυθμού.

ΧΟΥΑΝΤΣΟ ΕΡΝΑΝΓΚΟΜΕΘ

Λίγα πράγματα από τον Ισπανό φόργουορντ που μπήκε καλά στο ματς με εύστοχο τρίποντο, αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια και στις δύο πλευρές του παρκέ, με αποτέλεσμα τον περιορισμένο χρόνο συμμετοχής του.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4

ΝΤΙΝΟΣ ΜΗΤΟΓΛΟΥ

Συγκλονιστικός ο διεθνής φόργουορντ/σέντερ με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ και πολλές τρομερές άμυνες στην τελευταία περίοδο ήταν εκ των ακρογωνιαίων λίθων της νίκης.

ΕΡΓΚΙΝ ΑΤΑΜΑΝ

Άλλη μια νίκη, άλλη μια μεγάλη νίκη για την ομάδα του Εργκίν Αταμάν που άντεξε το ξύλο της Παρτιζάν και τα δικά της άσχημα διαστήματα στο παιχνίδι, πατώντας γκάζι στην κρίσιμη τελευταία περίοδο και στις δύο πλευρές, ώστε να επικρατήσει της σκληρής ομάδας του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και να ανέβει στο 14-8 και στη… μοναξιά της 4ης θέσης! Δικαίως ο Τούρκος τεχνικός που είχε κορυφαίους στο παρκέ τους Ναν, Λεσόρ, Μήτογλου πανηγύρισε με υψωμένες γροθιές στο φινάλε!

Το «Όλα Πράσινα» απέκτησε Viber Channel! Πάτα ΕΔΩ, μπες στην κοινότητα και λάβε πρώτος στο κινητό σου τα νέα του «Τριφυλλιού» από το site όλων των Παναθηναϊκών.