Ρεκόρ αστοχίας για Γκιστ!

Ο Τζέιμς Γκιστ πέτυχε κάτι ασυνήθιστο για τον ίδιο στον τρίτο ημιτελικό με αντίπαλο την ΑΕΚ, καθώς σε 7 λεπτά αγώνα είχε 0/6 ελεύθερες βολές.

-

Ο Τζέιμς Γκιστ δεν τα πήγε καλά σήμερα από την γραμμή των ελευθέρων βολών στον αγώνα με την ΑΕΚ για τον τρίτο ημιτελικό των Playoffs της Basket League. Πιο συγκεκριμένα, ο Αμερικανός σε έξι προσπάθειες δεν ευστόχησε σε καμία (0/6).

Ο Γκιστ μέχρι σήμερα είχε ποσοστό 82% από τη γραμμή της φιλανθρωπίας, μετρώντας 23/28 βολές σε ματς πρωταθλήματος. Για να γίνει πιο κατανοητό, ο Αμερικανός του “Εξάστερου”, σε 13 παιχνίδια έχει χάσει μια βολή λιγότερη από όσες έχασε σε 7 αγωνιστικά λεπτά κόντρα στην ΑΕΚ, στο ΟΑΚΑ, δείχνοντας έτσι ότι η πίεση στο “πράσινο” στρατόπεδο είναι ιδιαιτέρως αυξημένη.

Πάντως, η απόδοση του Τζέιμς Γκιστ δεν κόστισε εν τέλει στην ομάδα του, καθώς ο “Εξάστερος” επιβλήθηκε της ΑΕΚ με σκορ 81-72.

Κέρδισε ένα μοναδικό τριήμερο, προσφορά του ekdromi.gr, συμπληρώνοντας μόνο το email σου!