Η κριτική των “πράσινων” με Κύμη! (poll)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Κύμης με σκορ 90-73 και ο Μαρίνος Πρίντεζης σχολιάζει την απόδοση των “πράσινων”, ενώ εσείς μπορείτε να ψηφίζετε τον πολυτιμότερο παίκτη του “Τριφυλλιού”.

-

Ο «σεληνιασμένος» Κρις και ο δυναμικός Ιαν!

Απίθανος! Διαστημικός! Εκανε ρεκόρ με την πράσινη φανέλα! Είχε αστείρευτη ενέργεια και έβαζε το ένα τρίποντο μετά το άλλο. Ηταν η μέρα του και δικαίως αποθεώθηκε από τον κόσμο. Σημείωσε 35 πόντους με 12/15 σουτ εντός παιδιάς και 6/8 τρίποντα, μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ σε 23 λεπτά.

Προγνωστικά στοιχήματος από το Νο.1 site προβλέψεων στην Ελλάδα!

Βαθμολογία: 10!/10

Δεν ήταν κακός, αλλά όχι και σούπερ. Κάτι στην… μέση. Ο Αμερικανός γκαρντ πίεσε πάνω στην μπάλα, ειδικά στο τρίτο δεκάλεπτο και στο κοντό σχήμα που επέλεξε ο Πασκουάλ. Σημείωσε 8 πόντους με 3/8 σουτ εντός παιδιάς και έκανε 1 λάθος σε 27 λεπτά.

Βαθμολογία: 5/10

Πραγματοποίησε εμφάνιση στο ρελαντί. Κέρδισε μερικές μάχες, αλλά ως εκεί. Σημείωσε 2 πόντους με 1/4 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ σε 18 λεπτά.

Αγωνίστηκε 4 λεπτά, όντας άποντος. Ως εκ τούτου δεν μπορεί να κριθεί βάσει βαθμολογίας.

Βαθμολογία:

Είχε ενέργεια και βοήθησε στο πικ εν ρολ και στο λόου ποστ παιχνίδι με τις πάσες του. Επίσης, βοήθησε στην αμυντική λειτουργία της ομάδας στην τρίτη περίοδο. Σημείωσε 5 πόντους με 2/5 σουτ εντός παιδιάς, μοίρασε 9 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 3 λάθη σε 20 λεπτά.

Βαθμολογία: 8/10

Ηταν άστοχος και δεν είχε ενέργεια. Ομως δεν θα κριθεί διότι ο Αμερικανός γκαρντ-φόργουορντ ένιωσε αδιαθεσία και θα ήταν άδικο να κριθεί βάσει βαθμολογίας. Για την ιστορία ήταν άποντος με 0/3 σουτ εντός παιδιάς ενώ μάζεψε 2 ριμπάουντ σε 9 λεπτά.

Βαθμολογία:

Ηταν πολύ καλός στην τρίτη περίοδο και στο σχήμα με τους τρεις γκαρντ που επέλεξε ο κόουτς. Είχε ενέργεια, αλλά έκανε και τα λάθη του στην άμυνα. Σημείωσε 10 πόντους με 3/6 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 2 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ σε 23 λεπτά.

Βαθμολογία: 6,5/10

Ηταν εξαιρετικός. Κέρδισε πολλές μάχες, ήταν δημιουργικός και σε πολλές φάσεις συνεργάστηκε άψογα με τον Σίνγκλετον. Σημείωσε 13 πόντους με 3/3 δίποντα, μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ σε 17 λεπτά.

Βαθμολογία: 8,5/10

Ο λιθουανός γκαρντ κινήθηκε στα… ρηχά. Αν ήταν καλύτερος θα μπορούσε να ξεκουραστεί λίγο περισσότερο ο Καλάθης. Σημείωσε 6 πόντους με 1/4 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 1 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκανε 3 λάθη σε 20 λεπτά.

Βαθμολογία: 6/10

Επιθετικά ήταν ζωηρός. Εδωσε λύσεις σε 2-3 φάσεις. Βέβαια ο Βουγιούκας ήταν καλύτερος και προτιμήθηκε περισσότερο από τον ομογενή σέντερ. Σημείωσε 8 πόντους με 4/5 δίποντα, μάζεψε 6 ριμπάουντ, μοίρασε 1 πάσα και έκανε 2 κλεψίματα σε 12 λεπτά.

Βαθμολογία: 7,5/10

Είχε διάθεση και ενέργεια, βοήθησε στο αμυντικό κομμάτι, αλλά υπήρχαν και στιγμές που έχασε μάχες. Σημείωσε 2 πόντους με 1/4 σουτ εντός παιδιάς, μάζεψε 4 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ σε 18 λεπτά.

Βαθμολογία: 7/10

Πέρασε στην θέση του Σίνγκλετον στις αρχές της τέταρτης περιόδου. Δεν πήρε προσπάθειες και ως εκ τούτου κινήθηκε σε ρηχά νερά. Σημείωσε 1 πόντο, μάζεψε 2 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ σε 9 λεπτά.