Η κριτική των «πράσινων» με ΠΑΣ Γιάννινα

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 και ο Στέλιος Μπιτσώρης σχολιάζει την απόδοση των ποδοσφαιριστών του Γιώργου Δώνη.

-

Διούδης: Δέχθηκε ένα γκολ στο οποίο δεν μπορούσε να έχει καλύτερη αντίδραση. Γενικά δεν είχε πολλά προβλήματα από τους επιθετικούς της αντίπαλης ομάδας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6

Αποστολάκης: Είχε μια άτυχη στιγμή στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, αφού τραυματίστηκε και αναγκάστηκε να περάσει εκτός αγώνα. Στο χρόνο που αγωνίστηκε είχε κάποια ανεβάσματα από την δεξιά πτέρυγα, ενώ αμυντικά δεν είχε κάποιο πρόβλημα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 5

Κολοβέτσιος: Δεν μπορούμε να πούμε πως ο έμπειρος αμυντικός ήταν καλός, αλλά ούτε και τόσο κακός. Γενικά κινήθηκε κι αυτός σε ένα μέτριο επίπεδο.

Πούγγουρας: Θα μπορούσε να έχει καλύτερη αντίδραση στη φάση στην οποία ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε το γκολ, αφού δεν έφτασε ποτέ στην μπάλα και άφησε τον Παμλίδη να σκοράρει ανενόχλητος. Γενικά είχε μέτρια εικόνα στο ματς.

Χατζηθεοδωρίδης: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν… άτυχος αφού βρέθηκε στην «κακή» πλευρά του γηπέδου, όπου το χόρτο ήταν καμένο. Στην επανάληψη δεν θα λέγαμε πως ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4,5

Νούνες: Μετατέθηκε στο δεξί άκρο της άμυνας μετά την αποχώρηση του Αποστολάκη από την αναμέτρηση, σε μια θέση που είχε αγωνιστεί ελάχιστες φορές. Γενικά δεν είχε καλή εικόνα ο Πορτογάλος.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4

Δώνης: Επιστροφή στις κάκιστες εμφανίσεις για τον αρχηγό του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι των Ιωαννίνων. Καλύτερη στιγμή του ήταν μια εκτέλεση φάουλ που δεν ενόχλησε τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ. Συνολικά δεν φάνηκε χρήσιμος για την ομάδα του σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Μπεκ: Αγωνίστηκε για μόλις ένα ημίχρονο και η απόδοσή του είναι πολύ κακή. Δεν δημιούργησε ούτε μια ευκαιρία την ομάδα του από τα δεξιά και γενικά ήταν άοσμος και άγευστος.

Ζαχίντ: Ανούσιος ο επιτελικός μέσος του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι των Ιωαννίνων. Δεν βοήθησε σε κανένα σημείο την ομάδα του, αφού δεν είχε σε πολλές φάσεις τη σωστή επιλογή.

Χατζηγιοβάνης: Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης αγωνιζόταν στην «κακή» πλευρά του γηπέδου. Στην επανάληψη προσπάθησε να πάρει κάποιες πρωτοβουλίες, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάτι ιδιαίτερο μέχρι να περάσει εκτός αγώνα.

Καμπετσής: Στο πρώτο ημίχρονο ήταν μόνος και εκτός αγώνα. Στην επανάληψη είχε κάποιες ευκαιρίες και θα μπορούσε να έχει πετύχει ένα γκολ για την ομάδα του, ωστόσο, στην μια στάθηκε άτυχος και στην άλλη ο αντίπαλος τερματοφύλακας του είπε «όχι». Μέτριο παιχνίδι για τον νεαρό επιθετικό.

Κουρμπέλης: Πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του τραυματία Αποστολάκη και ως έναν βαθμό συμμάζεψε το κέντρο της ομάδας του, το οποίο ήταν ανύπαρκτο μέχρι το σημείο εκείνο. Ήταν ο καλύτερος για το «Τριφύλλι» στα Γιάννενα.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6,5

Περέα: Αντικατέστησε τον Ούφε Μπεκ στο δεύτερο ημίχρονο του άγωνα. Δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο κλίμα του παιχνιδιού, αφού δεν βοήθησε ούτε ο αγωνιστικός χώρος, ούτε και η συνολική εικόνα της ομάδας του.

Μπουζούκης: Προσπάθησε με κάποια σουτ και κάποιες εμπνεύσεις του να βγάλει τον Παναθηναϊκό από την μετριότητα. Ωστόσο, δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι ουσιαστικό πέρα από το να απειλήσει απλά την αντίπαλη άμυνα. Δεν ήταν τόσο κακός, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το κάτι παραπάνω.