Διέσυραν τον Λεβαδειακό οι «μικροί»!

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού νίκησε εύκολα με 3-0 τον Λεβαδειακό στο Κορωπί.

-

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 7′ ο Σέχου κέρδισε πέναλτι, όμως ο Αθανασακόπουλος αστόχησε στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Στο 19′ ο ίδιος παίκτης σούταρε έξω από την περιοχή άουτ, όπως και στο 23′ το σουτ του Παρασκευόπουλου. Στο 34ο λεπτό ο Σέχου πέρασε κάθετη πάσα στον Αθανασακόπουλο το πλασέ του οποίου έφυγε σύρριζα άουτ. Το ημίχρονο έκλεισε με τελευταία ευκαιρία του Παναθηναϊκού στο 41′ από την κεφαλιά του Αθανασακόπουλου που απόκρουσε ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 69ο λεπτό, ο Σερπέζης εκμεταλλευόμενος το γύρισμα του Καλομοίρη έκανε το 1-0. Στο 75′ οι αμυντικοί του Λεβαδειακού έβγαλαν πάνω στη γραμμή προσπάθεια των «πρασίνων», οι οποίοι «κλείδωσαν» τη νίκη στο 83′ με όμορφη ατομική ενέργεια του Σέχου και σουτ με το δεξί. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ζαγαρίτης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όταν έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε στο απέναντι «Γ» τον εξερχόμενο τερματοφύλακα.

Παναθηναϊκός: Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Παρασκευόπουλος (55′ Σαντικάι), Καραγιάννης, Ζερβόπουλος, Σκεντεράι (64′ Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (59′ Καλομοίρης), Σερπέζης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.