Ερασιτέχνης

“Βουλιαγμένος” ο Παναθηναϊκός

Δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι κόντρα στη Βουλιαγμένη ο Παναθηναϊκός, με τους “πράσινους” να γνωρίζουν την ήττα με 7-4.

-

Η Νο 1 εταιρεία οπαδικού ρουχισμού στην Ελλάδα – ORIGINAL ULTRA CLOTHES

Με τον Ολυμπιακό να αποτελεί το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, Παναθηναϊκός και Βουλιαγμένη θα διεκδικήσουν, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, τη 2η θέση του πρωταθλήματος. Έτσι, η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες είχε εξ αρχής το χαρακτήρα του ντέρμπι, κάτι που εν μέρει επιβεβαιώθηκε από την εξέλιξη του αγώνα.

Αμφότερες οι ομάδες ξεκίνησαν νωχελικά στο παιχνίδι, με την 1η περίοδο να ολοκληρώνεται με το “φτωχό” 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στη συνέχεια, η Βουλιαγμένη κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμά της (3-1), αλλά οι “πράσινοι” μείωσαν σε 3-2, σκορ με το οποίο έληξε το 1ο ημίχρονο.

Μάλιστα, με τέρμα που “σημείωσε” ο Καρούντζος, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε σε 4-4, χωρίς, όμως, να καταφέρει να πετύχει την ολική ανατροπή. Με τους Καπότση και Βίτσο να σκοράρουν, οι γηπεδούχοι έκαναν το σκορ 6-4, “κλειδώνοντας”, τελικά, το θετικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη η Βουλιαγμένη “σκαρφάλωσε” στη 2η θέση, ενώ οι “πράσινοι” βρίσκονται πια με 22 βαθμούς στην. Αξίζει να σημειωθεί ότι λόγω των γνωστών οικονομικών προβλημάτων, ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε μόνο με Έλληνες παίκτες, καθώς οι ξένοι αθλητές έχουν αποχωρήσει.

Τα οκτάλεπτα:  1-0, 2-2, 3-2, 1-0

Βουλιαγμένη (Λούδης): Καπότσης 2, Αφρουδάκης 1, Κοπελιάδης 1, Τίγκας 1, Βίτσο 1, Χρυσοσπάθης 1

Παναθηναϊκός (Ηρειώτης): Καρούντζος 2, Καπετανάκης 2

Η έμπειρη στοιχηματική ομάδα της Hellasbet.com σε στέλνει κατευθείαν… ταμείο!