Ερασιτέχνης

Άλλη μια νίκη για την τρίτη θέση!

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 70-54 και βρίσκεται μόλις μια νίκη μακριά από την κατάκτηση της τρίτης θέσης του πρωταθλήματος της Α1 μπάσκετ γυναικών.

-

Ο Παναθηναϊκός μετά τον αποκλεισμό του από τους τελικούς της Α1 μπάσκετ ανδρών από τον Αθηναϊκό, διεκδικεί την αμέσως καλύτερη θέση του πρωταθλήματος, που είναι η τρίτη. Εκεί οι “πράσινες” τέθηκαν αντιμέτωπες με την μαχητική Δάφνη Αγίου Δημητρίου, η οποία κατέβηκε στο κλειστό “Παύλος Γιαννακόπουλος”, θέλοντας να βάλει δύσκολα στη γηπεδούχο ομάδα.

Ultras clothes – Ultras quality

Στην αρχή πέτυχε τον στόχο της, καθώς η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τη Δάφνη να είναι μπροστά στο σκορ. Ωστόσο, πριν το ημίχρονο η τάξη αποκαταστάθηκε και ο Παναθηναϊκός πήρε το προβάδισμα. MVP για της “πράσινες” ήταν η Σαμέλα Χάμπτον, με 22 πόντους και δέκα ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 34-26, 51-39, 70-54