Ερασιτέχνης

«Πράσινα» κορίτσια… 4×4!

Μία ακόμα άνετη νίκη (η τέταρτη συνεχόμενη) πήρε η ομάδα βόλεϋ γυναικών του Παναθηναϊκού, με το «Tριφύλλι» να περνάει… “αέρα” από την έδρα της Άρτεμις Κορυδαλλού επικρατώντας με 3-0.

-

Οι «πράσινες» από το πρώτο σερβίς της αναμέτρησης έδειξαν πως είχαν σκοπό να μην αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητάς τους και αφού πήραν το προβάδισμα με 15-1, κατέκτησαν το πρώτο σετ με 25-7. Στη συνέχεια τα πράγματα δυσκόλεψαν, ωστόσο όχι σε βαθμό που θα μπορούσε να επηρεάσει τις παίκτριες του Κυριάκου Καμπερίδη. Έτσι αφού προηγήθηκαν με 8-6 στο δεύτερο σετ «δούλεψαν» πάνω σε αυτό το μικρό προβάδισμα και έφτασαν στο 25-19 και το 2-0.

Η εικόνα του τρίτου σετ ήταν ανάλογη με των προηγούμενων δύο. Αφού ο Παναθηναϊκός έφτασε στο νταμπλ σκορ 12-6, είδε την ομάδα του Κορυδαλλού να επιστρέφει στο ματς μειώνοντας σε 15-14. Εκεί τα «φίνα κορίτσια» πάτησαν γκάζι και αφού πήγαν το σκορ στο 22-19, έφτασαν στο 25-22 παίρνοντας τη νίκη με 3-0.

Τα σετ: 0-3 (7-25, 19-25, 22-25)

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Μπουτσορής): Αποστολάκη (0/3 επ.), Κασδοβασίλη 2 (0/8 επ., 2 μπλοκ), Λουκά 5 (4/19 επ., 1 μπλοκ), Παπαγεωργίου 6 (4/8 επ., 2 μπλοκ), Παπαστεργίου 1 (1/3 επ.), Ράπτη 8 (8/31 επ., 36% υπ.) / Τουλγαρίδου (λ, 25% υπ.), Παπαδιώτη (λ, 52% υπ.) / Ευθυμιοπούλου 4 (3/12 επ., 1 μπλοκ, 41% υπ.).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καμπερίδης): Κελεσίδη 3 (0/4 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κοσμά 12 (6/17 επ., 2 άσσοι, 4 μπλοκ, 64% υπ.), Κουντουρά 6 (2/4 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Λαμπρινίδου 11 (8/15 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Νούσια 7 (5/15 επ., 2 άσσοι, 46% υπ.), Οικονομίδου 12 (8/24 επ., 4 άσσοι) / Ρόγκα (λ, 60% υπ.), Λεωνίδου.