Η κριτική των «πράσινων» με Φενέρμπαχτσε! (Poll)

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε ξανά από την Φενέρμπαχτσε και ο Κωνσταντίνος Πανάς σχολιάζει την απόδοση των «πράσινων», ενώ εσείς μπορείτε να ψηφίσετε τον διασωθέντα του “Τριφυλλιού”.

-

*Εξαιτίας της ήττας δεν θα δοθούν οι ειδικές κατηγορίες σήμερα.

Σίγουρα καλύτερος από το προηγούμενο παιχνίδι του, παρόλα αυτά ο Ομπράντοβιτς μοιάζει να κέρδισε το μυαλό του, βγάζοντάς τον πολλάκις εκτός εαυτού. Άλλαξε πάνω του Βέσελι και Κάλινιτς, ώστε να του δυσκολέψει το drive και αφού το μακρινό σουτ δεν ευδοκίμησε δεν μπόρεσε να προσφέρει πολλά. Βοήθησε στα ριμπάουντ, ενώ στην άμυνα είχε χάσει την συγκέντρωση του. Είχε 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασσίστ και 2 κλεψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Βαθμολογία: 5/10

Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί.

Βαθμολογία: -/10

Αστόχησε στο πιο σημαντικό τρίποντο του ματς, που ουσιαστικά θα έκρινε το ματς υπέρ του «τριφυλλιού». Παρόλα αυτά, έβγαλε ενέργεια προσπάθησε στην άμυνα, αλλά δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να κάνει αισθητή την παρουσία του. Πήρε πολλές τραβηγμένες προσπάθειες. Μέτρησε 8 πόντους, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Βαθμολογία: 4/10

Με αυτόν θα ζήσεις και με αυτόν θα… πεθάνεις! Ήταν απίστευτος στο πρώτο μέρος. Άνοιγε την άμυνα της Φενέρ με κάθε τρόπο, αλλά στα κρίσιμα οι προσπάθειες του ήταν τραβηγμένες από τα μαλλιά. Αυτός ήταν όμως η μόνη καθαρή απειλή για τους «πράσινους». Αμυντικά ήταν κακός. Έκανε πολλά λάθη στις βοήθειες ορισμένες φορές πάνω στον Μπογκντάνοβιτς. Μέτρησε 22 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασσίστ και 1 κλέψιμο σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Βαθμολογία : 6/10

Μπήκε, εκτέλεσε και έφυγε. Μέτριος ο υπαρχηγός, ο οποίος πέρα από αυτό το τρίποντο δεν μπόρεσε να δώσει πολλά. Ηττήθηκε κατά κράτος από τον Άντιτς στα ριμπάουντ και στην άμυνα ήταν κακός. Είχε 3 πόντους και 1 ριμπάουντ σε 10 λεπτά συμμετοχής.

Βαθμολογία: 3/10

Στέρησε όλες του τις δυνάμεις στην άμυνα. Έβγαλε και την ψυχή του πάνω στον Μπογκντάνοβιτς, αλλά βγήκε τελείως εκτός ρυθμού επιθετικά. Ο ρόλος του ήταν προσαρμοσμένος στην άμυνα του Σέρβου. Δεν μπόρεσε να βοηθήσει σε κανένα άλλο τομέα του παιχνιδιού. Μέτρησε 3 πόντους και 1 ασσίστ σε 22 λεπτά συμμετοχής.

Αγωνίστηκε λίγο. Στο διάστημα αυτό έβγαλε ενέργεια, αλλά οι επιλογές του ήταν κακές κατά κύριο λόγο.

Έμοιαζε να βρίσκει τον εαυτό του σε κομβικό σημείο της αναμέτρησης και έσφιξε την άμυνα του πάνω στους ψηλούς της Φενέρ, αλλά ήταν εκτός κλίματος αγώνα συνολικά. Δεν μπορούσε να τελειώσει καμία φάση με ποστ παιχνίδι. Βοήθησε στα ριμπάουντ, αλλά δεν ήταν ο γνωστός Γκιστ σε κανένα από τα δύο παιχνίδια. Μέτρησε 6 πόντους και 1 ριμπάουντ σε 13 λεπτά συμμετοχής.

Έβγαλε ενέργεια και πίεσε στην άμυνα… όσο μπορούσε να πλησιάσει τον σεληνιασμένο Γιούντο. Του επέτρεψε πολλά σουτ από το mid post που θα μπορούσε να καλύψει. Επιθετικά, όμως, ήταν θετικός και έβγαλε ορισμένες εξαιρετικές ενέργειες. Παρόλα αυτά δεν νοείται παίκτης τέτοιου επιπέδου να χάνει την μπάλα στην επαναφορά. Την πιο κρίσιμη. Χωρίς να είναι αυτός ο κύριος λόγος της ήττας. Είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 26 λεπτά συμμετοχής.

Βαθμολογία : 4/10

Κάκιστος ο αρχηγός. Ότι έκανε, το έκανε στο πρώτο μέρος. Μετά ο “Ζοτς” έπαιξε εκ νέου με το μυαλό του, ενώ εκείνος δεν μπορούσε να σκοράρει με τίποτα. Δεν μπορώ να τον δικαιολογήσω σήμερα. Αμυντικά δεν φάνηκε, ούτε η ενέργεια που βγάζει συνήθως. Μέτρησε 4 πόντους, 4 ριμπάουντ και 5 ασσίστ σε 22 λεπτά συμμετοχής.