Η κριτική των “πράσινων” με Χίμκι! (Poll)

Ο Παναθηναϊκός έχασε με σκορ 73-70 από την Χίμκι στον ημιτελικό του Gomelsky Cup, με τον Ντένμον να βάζει την υπογραφή του, αλλά και τα ριμπάουντ να στερούν τη νίκη από το “Τριφύλλι”.

-

Ο Παναθηναϊκός έχασε με σκορ 73-70 από την Χίμκι στον ημιτελικό του Gomelsky Cup, με τον Ντένμον να βάζει την υπογραφή του, αλλά και τα ριμπάουντ να στερούν τη νίκη από το “Τριφύλλι”. Ο Μαρίνος Πρίντεζης σχολιάζει την απόδοση των “πράσινων”, ενώ εσείς μπορείτε να ψηφίζετε τον κορυφαίο της ομάδας.

? Κρις Σίνγκλετον

Αυτός είναι ο Κρις που γνωρίζουμε! Ο Αμερικανός ψηλός έβγαλε αρκετή ενέργεια στο παρκέ, ήταν «ζεστός» και προσέφερε πολλές λύσεις στο αμυντικό κομμάτι. Αρχίζει να ανεβάζει στροφές, αλλά μην ξεχνάμε ότι ακόμα είναι σε περίοδο συντήρησης. Σημείωσε 19 πόντους με 6/11 σουτ εντός παιδιάς, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 λάθη, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ σε 26 λεπτά.

? Κέι Σι Ρίβερς

Ο Αμερικανός σμολ φόργουορντ προσπάθησε αρκετές φορές να βοηθήσει στο τρανζίσιον της ομάδας, με τον Τσάβι Πασκουάλ να τον εναλλάσσει με τον Θανάση Αντετοκούνμπο στην θέση «3». Ηταν άστοχος. Είχε 3 πόντους με 1/7 σουτ εντός παιδιάς, 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 27 λεπτά.

? Νίκος Παππάς

Επαιξε παρέα με τον Ντένμον, όταν ο κόουτς άφησε στον πάγκο τον Καλάθη για να πάρει ανάσες. Ο 27χρονος γκαρντ πήρε προσπάθειες στο ένας εναντίον ενός, αλλά δεν του βγήκαν. Σημείωσε 2 πόντους με 1/7 σουτ εντός παιδιάς, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 λάθη και 2 κλεψίματα σε 15 λεπτά.

? Μάρκους Ντένμον

Μακράν του δεύτερου, ήταν ο κορυφαίος παίκτης (και σε διάρκεια) του Παναθηναϊκού Superfoods. Ο Αμερικανός γκαρντ είχε… κέφια και έδειξε την ποιότητά του στο σουτ μετά από ντρίμπλα. Αγωνίστηκε και ως πλέι μέικερ όταν ο Νικ ήταν στον πάγκο. Σημείωσε 22 πόντους με 7/9 σουτ εντός παιδιάς, 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 26 λεπτά.

? Τζέιμς Γκιστ

Ο Αμερικανός ψηλός είχε εξαιρετική συνεργασία με τον Κρις Σίνγκλετον και τροφοδοτήθηκε στην επίθεση μέσω πικ εν ρολ. Κατέθεσε την εμπειρία του, αλλά και εκείνος έχει ευθύνη όπως όλη η ομάδα για τα μπόλικα ριμπάουντ των Ρώσων. Σημείωσε 8 πόντους με 4/5 σουτ εντός παιδιάς, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 λάθος και 1 κλέψιμο σε 22 λεπτά.

? Ιαν Βουγιούκας

Αγωνίστηκε ελάχιστα και η συμμετοχή του δεν μπορεί να κριθεί. Θέλει χρόνο για να μπορέσει να πάρει περισσότερο χρόνο στο παρκέ. Ηταν άποντος σε 5 λεπτά παρουσίας, 2 ριμπάουντ και 1 μπλοκ. Γενικότερα δεν του… πήγε ο τρόπος παιχνιδιού της Χίμκι.

? Κένι Γκάμπριελ

Ο Αμερικανός αγωνίστηκε ως 3άρι και ως 4άρι και κατέθεσε την ενέργεια του σε μερικές φάσεις. Όμως, απέχει ακόμα από τον γνωστό Κένι που ξέρουμε. Αγωνίστηκε 15 λεπτά, αλλά δεν κατάφερε να βοηθήσει όσο ήθελε. Ηταν άποντος, με 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

? Ζακ Ογκαστ

Στην επίθεση ήταν δραστήριος. Ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο. Στο ένας εναντίον ενός ήταν πάλι δυναμικός, αλλά στις αλλαγές στην άμυνα θέλει ακόμα τον χρόνο του για να φτάσει στο επίπεδο που θέλει ο κόουτς Τσάβι. Σημείωσε 4 πόντους με 1/3 σουτ εντός παιδιάς, 3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο σε 11 λεπτά.

? Ματ Λοτζέσκι

Ξεκίνησε στην βασική πεντάδα, στην θέση «2». Είχε… ζωηράδα, αλλά είναι λογικό ακόμα να έχει τα σκαμπανεβάσματά του. Θέλει τον χρόνο του και κυρίως για να επωμιστεί και τον ρόλο του σούτινγκ γκαρντ. Τα μηνύματα που έχει δείξει είναι θετικά. Σημείωσε 3 πόντους με 1/3 σουτ εντός παιδιάς και 1 ασίστ σε 15 λεπτά.

? Νικ Καλάθης

Η αλήθεια είναι ότι και το παιχνίδι δεν τον βοήθησε. Ο αρχηγός των «πρασίνων» μπήκε δυναμικά και προσπάθησε να δώσει λύσεις στην δημιουργία. Γενικότερα ήταν… ζωηρός, αλλά μέχρι ενός σημείου. Σημείωσε 7 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 λάθη, ενώ μοίρασε 6 ασίστ σε 25 λεπτά.

? Θανάσης Αντετοκούνμπο

Κατέθεσε ενέργεια στο αμυντικό κομμάτι, αλλά και εκείνος μέρα με την μέρα θα ανεβάζει στροφές ώστε να μπορέσει να δώσει περισσότερα πράγματα στην ομάδα. Σημείωσε 2 πόντους, 1 ασίστ, 1 λάθος και 1 μπλοκ σε 13 λεπτά.

Προγνωστικά στοιχήματος από το Νο.1 site προβλέψεων στην Ελλάδα!